Czy wiesz że ? :
Sól nie zwilgotnieje, gdy do solniczki włożysz kilka ziaren ryżu ?
Zobacz więcej porad w dziale "PORADY".
prezenty swiateczneWYSZUKIWARKA:
Podaj nazwę potrawy lub jej częć:Gruszki w syropie

Trudność: bardzo łatwy
SKLADNIKI:
    Składniki
  • gruszki - najlepiej jeszcze nie całkiem dojrzałe
  • cukier
  • kilka ziarenek goździków
  • wodaETAPY PRZYGOTOWANIA:
1. Gruszki obrać (wyciąć gniazda nasienne) pokroić jak ci pasuje połówki, ćwiartki lub mniejsze kawałki (w zależności od kawałków musisz potem dłużej lub krócej gotować - jeżeli połówki to niestety gotujesz długo, jeżeli mniej niż ćwiartki gotujesz 10 minut, żeby ci się nie rozgotowały).
2. Osobno gotujesz sobie zalewę na: 2 szklanki wody ok.1,5 - 2 łyżek cukru i 4-5 ziarenek goździków (ma być słodka i pachnąca - podaję ci proporcje z głowy więc nie musi być to łyżka stołowa na szklankę wody).
3. Kawałki gruszeczek układasz w słoikach (wcześniej wymytych i wyparzonych)-lekko "ubijając", zalewasz tak aby gruszeczki były w całości przykryte inaczej zciemnieją (ale nie zepsują się, tylko będą nieestetycznie wyglądać np. w galaretce).
4. Słoiki zakręcasz - jak wszystkie przetwory do gotowania nie bardzo mocno. Gotujesz w zależności od wielkości kawałków od ok. 10-20-25 minut. Jeżeli gruszki są dojrzałe gotujesz je tylko przez chwilkę, żeby zamknęły ci się słoiki, bo inaczej rozgotują się w słoikach. Po wyciągnięciu dokręć słoiki. Jeżeli gruszki mają iść na kompot nawet jeśli je całkiem niedogotujesz w słoikach przy przyrządzaniu kompotu dogotujesz je sobie do całkowitej miękkości. Jeżeli zalewa będzie słodka nie zepsują ci się. Nie musisz przewracać dnem do góry i tak się zamkną słoiki jak są szczelne. No i oczywiście jak każde przetwory dobrze by było by je potrzymać w domu jakieś 2 tygodnie czy przypadkiem gdzieś nie pokazała się pleśń (to tylko wtedy gdy gruszki będą nieprzykryte i zakrętka będzie nieszczelna)
- REKLAMA: Podawać na tacach i zestawach do dipów Comfortable.pl© Mniamusnie.com - 2006